O NÁS

Vážení přátelé.

Dřevěné hračky a dekorativní předměty, které uvidíte na těchto stránkách, jsou výběrem toho nejlepšího, co naše firma nabízí. V malé vsi v srdci Českomoravské vrchoviny vyrábíme hračky a drobné dekorativní předměty od roku 1992. Navázali jsme tak na dlouholetou výrobu tradičních dřevěných hraček v okolí Hlinska v Čechách, Krouně a hlavně pak Dědové, kde naše firma sídlí. V poslední době se zaměřujeme také na různé dřevěné obaly, reklamní předměty, výukové hračky pro školky a ostatní dřevěné výrobky pro užitek i potěchu.

Dřevěné hračky se v Dědové vyráběly již od konce 19. století a na tuto tradici jsme navázali. Nesnažíme se však vyrábět repliky historických hraček, ale naopak jít ve vývoji hraček neustále kupředu a spojovat tradice s moderním designem. Dřevo, jednoduchost a milý vzhled hračky je pro nás pojítkem mezi historií a dnešním dynamicky se rozvíjejícím světem techniky. Důležitou zásadou naší výroby je také důraz na kvalitu a ekologii. Výroba ze dřeva je jedním z oborů zpracovávajícím obnovitelný zdroj z přírody, tedy dřevo-dar stromů nám lidem.

Krásu dřeva obdivovali lidé od pradávna.

Právě dřevěná hračka svým materiálem a technickým pojetím je pro dnešní děti jakousi připomínkou závislosti člověka na přírodě, modeluje vztah dítěte k historii a přírodě samé. Proto najdete mezi našimi výrobky hlavně zvířátka všeho druhu a snad právě naše hračky ovlivní budoucí vztah dítěte ke zvířatům, přírodě a tím i celému světu.

Nezanedbatelnou předností našich hraček je možnost snadné likvidace po ukončení její životností, tudíž nezatěžování životního prostředí dalšími zbytečnými odpady, i když samozřejmě doufáme, že naše výrobky budou užívány řadu let.

Doufáme, že tento katalog Vám dostatečně představí náš výrobní program, a že výrobky v něm prezentované budou pro Vás zajímavým artiklem k dalšímu obchodu, či pro radost jako konečnému spotřebiteli.

Na případnou spolupráci se těší a za zájem děkuje:

Karel Makovský
Dřevovýroba v Dědové u Hlinska v Čechách